Novinky

15.04.2020

"Nové knihy pre všetkých"

Počas realizácie projektu "Nové knihy pre všetkých", ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, sa nám podarilo doplniť knižničný fond o 240 nových titulov kníh rôznych žánrov.

celý článok

02.04.2020

Vzdialená registrácia čitateľa bez osobnej návštevy knižnice

Ako postupovať: Záujemca o registráciu za čitateľa knižnice vyplní predregistračný formulár v on-line katalógu:

celý článok

25.03.2020

Čitanie z domu

Celé Slovensko číta deťom organizuje čitateľské projekty už desať rokov po celom Slovensku. Momentálne sme sa ale ocitli v situácii, kedy všetci musíme byť doma. Čítať deťom však možeme aj z domu.

celý článok

24.03.2020

EIZ Gale

Gale Reference Complete poskytuje prístup do najrozsiahlejšieho balíčku primárnych a sekundárnych zdrojov, ktoré sú dnes knižniciam dostupné. Je neoceniteľným prínosom pre používateľov všetkých akademických úrovní, od vysokoškolských študentov až po skúsených vedeckých pracovníkov. GRC pokrýva takmer všetky oblasti výskumu a každú disciplínu, ponúka vysokú kvalitu, dôveryhodný a jedinečný obsah.

celý článok

09.03.2020

Oznam

Milí čitatelia a návštevníci, na základe rozhodnutia Krízového štábu Banskobystrického samosprávneho kraja bude knižnica z dôvodu preventívnych opatrení v súvislosti s koronavírusom od 9. marca 2020 do odvolania ZATVORENÁ   Ďakujeme za pochopenie

celý článok

06.03.2020

Čítanie z kníh Jobusových

Banskobystrický samosprávny kraj a Knižnica Jána Kollára pozývajú na Čítanie z kníh Jobusových. 31. marca 2020 o 11:00 hod. sa uskutoční autorské čítanie spojené s minikoncertom Braňa Jobusa v oddelení pre deti a mládež Knižnice Jána Kollára v Kremnici.

celý článok